Oyak Yatırım – Otokar OTKAR Hisse Senedi Yorumu

Oyak Yatırım, Otokar Otkar hisse senetlerinin kısa vadede yukarı yönlü bir ivme kazanacağını düşünüyor.

Otokar şirketi yaklaşık 18,7 milyon EURO değerindeki bir ihracat sözleşmesini gerçekleştirmişti. Gürcistan Belediye Kalkınma fonu ile imzasını atmış olduğu bu ihracat sözleşmesi ile toplamda 175 adet otobüs (117 adedi Sultan LF ve 58 adedi Kent LF) için yedek parça işini üstlendi. Bu otobüslere ait yedek parçaların temini ve aynı zamanda da bu yedek parçalar ile ilgili eğitim sürecini kapsayan sözleşmenin sonucunda gelirini yükselteceği aşikar.

Sözleşme için alınan işin sonucunda, otobüs teslimatlarının bu yıl içerisinde başlayarak 2021 yılının Mart ayında tamamlanmış olması bekleniyor.

Otokar, Eshot Genel Müdürlüğü’nün Otobüs İhalesini de Almıştı

Teslimat yapıldıkça elde edeceği yeni sözleşmesine ait gelirin haricinde birde bu yılın ilk çeyreğinden kalan bir bakiyesi daha bulunmakta. 273 milyon dolar seviyelerinde olan bu bakiye sipariş miktarı da kasasına eklenecek gelirler arasında yer alıyor. 11 Haziran 2020 tarihinde kazanmış olduğu bu ihalede de toplam 170 adet solo tip dizel otobüs siparişi bulunmaktadır. 476 milyon TL ile kazanmış olduğu Eshot Genel Müdürlüğü ihalesinin süreci boyunca ve teslimatları sürdükçe peyderpey gelir elde ederek kar oranını arttıracaktır. Karlılık oranının OTKAR pay senetlerine de yansıyacağı düşünülüyor.

Otokar Salgın Engeli Tanımıyor

Tüm dünyayı etkisi altına alana korona salgını Otokar için büyük bir sorun teşkil etmiyor. Covid-19 pandemisine rağmen üst üste iki büyük ihale (ciddi anlamda kazanç elde edebileceği iki ihale) kazanmış olmasının sonucunda birçok yatırım danışmanı Otokar (Zorlu) için pozitif bakış açısına sahip.

Sermaye piyasası araçlarında aracılık, kurumsal finansman, finansal danışmanlık, yatırım danışmanlığı hizmetlerini yürütmekte olan Oyak Yatırım da firma hakkında olumlu değerlendirmelerde bulundu. Oyak Yatırım, bakiye sipariş miktarını gün geçtikçe arttırmakta olan Zorlu’ya ait OTKAR hisse senedi için şu yorumda bulundu.

“Kısa vadede hisse senedi üzerindeki pozitif momentumun da devam etmesini bekliyoruz.”

OTKAR Hisse Durumu

Otokar hakkında haber yapıp da Otokar hisse durumundan söz etmemek olmaz diye düşündük. Dün yani 30.06.2020 günü oluşmuş olan son grafiğe bir göz atalım.

Otkar hisse senetleri geçtiğimiz Cuma gününü 149 puan ile kapatıp, Pazartesi günü (dün) 152,9 puan ile açılış yaptı. Gün içerisinde 151 – 155 bandında hareket eden OTKAR hisse senetleri dünü 151,80 puandan yaptı.

Investing.com sitesi de Otokar hisseleri için yorumunu şu tablo ile açıkladı.

Oyak yatırımın kısa vadede olumlu bakış açısı ile birlikte investing sitesinin güçlü al önerisi bakalım bugün itibari ile doğru çıkmaya başlayacak mı?

Elinde Otkar hisse senetleri olanlar ya da almayı düşünenler var mı? Varsa cevaplarınızı yorumlar bölümünden paylaşırsanız çok seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir